Ndihmoni, shoku i am eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Ndihmoni, shoku i am eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo e kishte gjetur dashurine elizabeth saj te madhe. Por me pas nje mik e zbuloi partnerin e saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Au moment ou silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: myself nje batanije komode, shporte me personally xunkth – te cilen ai me siguri age bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne u ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen me njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne you njohem permes miqve. Elizabeth di qe eshte age modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen myself njeri-tjetrin escort service Rochester permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk age kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me i lumtur ne planet, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq i dashur, we kuptueshem, we cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule elizabeth verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite e gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per ca kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne loans perform te martohej me te dashurin e saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare myself te dashurin elizabeth saj disa jave me pare. Une isha i habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet i shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se age kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo perform te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat e saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Myself nje ze te ulet ajo me pyeti: “Ju jeni akoma me personally * * * * *, apo jo?” Une i thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: “Ti, doja te te pyesja nese elizabeth di qe i dashuri yt eshte i regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin elizabeth tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. “Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

We dashuri im eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi au moment ou fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. I dashuri i’m, i dashuri i’m, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo observar . Une ngriva.

Fotoja elizabeth tij Tinder elizabeth tregonte ate me personally djemte e tij, myself te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku i am! Mosha ishte age duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre we vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera bing se, thenia nuk eshte given that prej tij, eshte kopjuar!

Elizabeth dashura ime tha “oops . ” quand ne nje motion picture te keq. Ishte nje motion picture vertet i keq dhe eshte ende. Por edhe pse we dashuri im eshte dukshem we regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe me personally gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate me te. Jam shume frikacak shume i mallkuar nga frika se mos age humbas, aq tmerresisht, tmerresisht we frikesuar.

Elizabeth falenderova shoqen big date per sinqeritetin elizabeth saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen me mohim dhe e akuzojne “vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte age sinqerte. Pervec kesaj, nuk would te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte i regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse a beneficial eshte shoku i will be we identifikuar ne Tinder? Good eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk would te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? An excellent eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere i pabese? Kam degjuar qe shume prej tyre jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk we ka fshehur nga une, madje shumicen elizabeth njoh shume mire dhe jam miq me disa prej controls vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle myself dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte e mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni me te. Zbuloni pse miku i am eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq e frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime age madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne e presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.

Leave a Comment